Pośrednictwo w handlu z Chinami / Zamawiaj produkty z TaoBao.com

Nie wiesz jak zamawiać? To proste!

kontrola po produkcji

Kontrola po produkcyjna:

kontrola poprodukcyjna powinna być wykonana przed terminem podstawienia kontenera do załadunku ,

i co najważniejsze przed zapłata końcową za wykonany produkt .

Potrzebujemy czasu na sprawdzenie produktów , i nie możemy pracować pod presją czasu .

Kontrolę planujemy na taki dzień i taką godzinę , aby możliwe było połączenie się on-line z Zamawiającym

I ewentualne uściślenie , możliwych problemów .

W zależności od rodzaju produktu ,kontrola jest konieczna przed całkowitym spakowaniem produktów w opakowania zbiorcze , lub nawet przed zapakowaniem w opakowania jednostkowe .

Produkt źle wykonany ,lub nieprawidłowo zapakowany , musi być naprawiony , co przy końcowym zapakowaniu , zabierze nam dodatkowy czas na rozpakowanie i ponowne zapakowanie.

Większość tych problemów da się uniknąć podczas kontroli produkcyjnej , gdzie na bieżąco możemy śledzić tok produkcji , oraz wyłapywać ewentualne problemy , korygując je na bieżąco 

Zaakceptowana produkcja zostaje oznaczona naszą taśmą i oczekuje na załadunek.

Nasz klient ma możliwość wyboru kontroli w zależności od rodzaju produktu , czy będzie to wyrywkowa kontrola procentowa czy pełna kontrola każdego produktu .

Wiadomo ze jeżeli mamy na kontenerze produkt w ilościach dziesiątek tysięcy , klient nasz nie będzie chciał kontroli pełnej , czyli produkt po produkcie , bo mogłoby być to nie opłacalne

Kontrola procentowa polega na wybraniu produktów lub opakowań zbiorczych losowo , z partii wyprodukowanego towaru , i skontrolowaniu dokładnym jakości , oraz poprawności wykonania i oznakowania .

Podczas kontroli procentowej (wyrywkowej) staramy się wybrać produkty z różnych miejsc składowania , aby uniknąć celowego ustawienia kartonów do kontroli .

Nasz klient ustala z nami sposób kontroli poprodukcyjnej , który jest zależny od czasu naszej pracy .

Problemy z którymi możemy się spotkać podczas kontroli produktów :

 1. Produkty są spakowane i spaletowane  , gotowe do wysyłki, w takim przypadku kontrola musi być przeprowadzona dużo bardziej dokładnie .
 2. Produkty znajdują się w innym miejscu niż fabryka dostawcy – oznacza to iż zostały wyprodukowane przez kogoś innego na zlecenie naszego dostawcy , i tutaj mogą nastąpić problemy , ponieważ oznacza to iż nasz dostawca nie zapłacił za te produkty jeszcze , oraz iż nasz dostawca przekazywał nasze ustalenia podwykonawcy , co rodzi bardzo duże prawdopodobieństwo iż nie przekazał wszystkich informacji .

W takim przypadku możemy dokonać kontroli w tym miejscu  i oznaczeniu naszymi taśmami , natomiast płatność następuje po dostarczeniu produktów do naszego magazynu , lub fabryki dostawcy .

W innym przypadku możemy uczestniczyć w problemach finansowych na linii nasz dostawca i jego podwykonawca .

 

 Pamiętajmy iż producent ,który wyprodukował dana partię produktów , może posiadać jakieś wybrakowane produkty powstałe podczas produkcji i na 99% są one spakowane w transporcie do nas , ponieważ każda niedoróbka to ewidentna dla niego starta

 

Reasumując :

Naszym zadaniem jest wyłapanie wszystkich  nie spełniających naszych ustaleń produktów , za które płaci nasz Klient .

Wysyłka takiego produktu to podwójna strata , nie dość ze płacimy za bubel , to później musimy od niego zapłacić Cło plus Vat i ewentualna utylizacja , nie pisząc już o tym ze taki bubel może się dostać do naszego klienta .

Najpopularniejsze kategorie

 • Odzież
  męska
 • Odzież
  damska
 • Torebki
 • Obuwie
  damskie
 • Obuwie
  męskie
 • Zabawki
 • Zegarki
 • Społeczność TaoBaoPolska - baza wiedzy

Zaufani spedytorzy