Pośrednictwo w handlu z Chinami / Zamawiaj produkty z TaoBao.com

Nie wiesz jak zamawiać? To proste!

dla Poczatkujacych

Bezpieczny import z  Chin  czy to jest możliwe ??

 

Jest możliwe zminimalizowanie ryzyka nieudanego importu 

 

Biznes z Chińskimi producentami oraz dostawcami jest w zasadzie identyczny jak w każdym innym zakątku świata , poza paroma szczegółami ,które kończą się niepowodzeniem i startami finansów

 

w 90 % problem jest po stronie zamawiającego , a nie firmy Chińskiej , Ona produkuje tak jak produkuje i to co zleci odbiorca 

wielokrotnie początkujący importerzy ,kupują produkt w ciemno , pisząc do dostawcy elaboraty , jak to maja w planie import na kontenery , tylko muszą sprawdzić towar czy jest ok . 

 

Kliencie -- rozmawiasz ze sprzedawcą , który ma prowizję od sprzedanego produktu i dobrze wie ze go nie zwrócisz 

zapewnienie ze jest gwarancja , ze dokonują wymiany uszkodzonych produktów i inne tego typu zapewnienia , są jak najbardziej prawdziwe , tylko Ty nigdy tego nie odeślesz ,bo Ci się to nie opłaca 

sprzedawca ma sprzedać to co produkuje Fabryka i to jest jego zadanie , nic więcej 

 

To nie jest takie proste odesłać nie spełniający naszych oczekiwań produkt  do dostawcy , no bo jak ?? przecież nie zapakujemy produktu do kontenera i nie odeślemy , jak niechcianego produktu , kupionego w sklepie internetowym .

 

Nie oczekujmy iż dostawca zgodzi się na zwrot wysłanego produktu z zwrotem kosztów wysyłki i ponownego wysłania  , lub na negocjacje ceny , to w Waszej gestii jest sprawdzenie co kupujecie , bo dostawca tylko produkuje .

 

-Pierwsze spotkanie z Chinami to Alibaba.com ,lub na Targach , jakiś katalog lub strona www.  jakaś wspólna kawa na targach , i zaproszenie do wizyty w fabryce po targach .

 

-piękne zdjęcia produktów , mnóstwo opisów , zdjęcia Fabryki - super cena -- nic tylko zamawiać , na wszystkie nasze sugestie i     zapytania usłyszymy NO PROLEM . 

 

-Dostawca wysyła  proformę z informacją o wpłacie depozytu ,

 

-Dokonujemy wpłaty , i oczekujemy na wykonanie produktu .

 

- Oczywiście   z terminu podanego w ofercie robi się tydzień dwa dłużej , my zaczynamy się denerwować , klienci nasi nas cisną , ciśnienie rośnie -rozsądek słabnie .

-Jest , już jest i tylko zapłacić resztę i wysyłka .

- No tak ale nie uzgodniliśmy jak wysyłamy !!!! , mijają następne dni i w końcu dostawca ma dla nas super transport w niskiej cenie . Czekamy na produkt .Produkt dopływa do portu i tu zaczynają się schody i prawdziwe problemy

-Transport tani tak jak najbardziej z Chin do Portu w EU -- ale opłaty dodatkowe przez operatora kontenera KOSMOS 

-Produkty nie oznaczone odpowiednio - ale akurat Celnicy nie sprawdzili ( bo jak sprawdzą -- mamy miesiąc z głowy)

-Dostawa jedzie już do nas -- klienci poinformowani że już jutro towar wysyłamy do nich , rozpakowujemy towar i

-NIESPODZIANKA  , kolor inny , wymiary inne , materiał inny ( lub puste pudełka) !!!! i co wtedy ?????

 

A wtedy to już nic , tak po prostu nic -

 

Pamiętajmy -- Chińczycy inaczej odbierają jakość - dla Chińczyka kombinezony robocze zamówione w kolorze niebieskim są tak samo przydatne jak w kolorze zielonym , stojak na kwiaty z połuszczonym lakierem , będzie tak samo służył jak pięknie pomalowany , Pamiętajmy jedno gdyby Chińczycy rozumieli dokładnie co My potrzebujemy byli by juz u nas i sami to sprzedawali

 

Wielokrotnie nieudana transakcja jest to tylko i wyłącznie winą klienta zamawiającego bez ustalenia szczegółów

Klienci często  w kontaktach z Chinami  nie stosują zasady ograniczonego zaufania , myślą ze będzie pięknie kolorowo i dokładnie tak jak oni to widzą , ale niestety Chiński dostawca producent  może widzieć to inaczej . 

i dlatego tak ważna jest kontrola tutaj na miejscu w Chinach i nie przez Chińczyków tylko przez ludzi z Europy ,którzy wiedzą jaka jakość jest akceptowalna w Europie

Wielu naszych obecnych klientów jest po nieudanych pierwszych biznesach , Ci którzy się nie poddali działają z nami juz długo i systematycznie , i najważniejsze -- bezpiecznie dla swoich pieniędzy .

 

Wszystkie audyty i inspekcje przed wysyłką , wykonywane przez Chińskie Firmy to jedna wielka bajka ,jak Chińczyk może sprawdzić dokładność wykonania produktu gdzie elementy typu zadrapanie inny kolor są dla niego bez znaczenia w życiu codziennym ???,

 

.Audyt za 250 USD  wykonany przez Chińczyka ( nie pisze celowo przez Chińska Firmę ) moment A jak fabryka jest 2000 km od biura to niby jak się zmieścić w takiej kwocie ??? samolot hotel wyżywienie ???  taki audyt to Klient może sobie sam wykonać w Internecie -- czyli jest tak samo trafiony i pewny jak przeprowadzony przez firmę Chińską .

 

Praktycznie to co pozostaje klientom to albo osobisty odbiór towaru przed zapłatą , lub poprzez Firmę która weźmie na siebie tę pracę,i oszczędzi to przynajmniej pieniędzy do zapłaty końcowej .

 

Wielokrotnie spotykamy się z Chińskimi Firmami ,które same nie produkują tylko pośredniczą , takie firmy szukają jak najtańszego produktu i co za tym idzie w kiepskiej jakości , W naszej pracy unikamy takich Firm , i informujemy natychmiast klienta o takiej sytuacji

 

Pamiętajmy - w Chinach 99% Firm produkuje jeden produkt , gdyż tylko masowa produkcja przy obecnych wynagrodzeniach dla pracowników zapewnia zysk , Chińskie Fabryki pracują na 2-3% zysku , co przy idących w miliony sztuk produktach daje zysk i to dość pokaźny .

 

Pamiętajmy że kontaktujemy się poprzez alibabę lub później inne komunikatory ze sprzedawca , którego zadaniem jest za wszelką cenę sprzedać produkt w dużej ilości , często bez jakichkolwiek wiadomości dokładnych na jego temat .

 

W Chińskich fabrykach jest bardzo duża rotacja pracowników co powoduje niejednokrotnie zerowe informacje własne o produkcie a czytanie ich tylko z tabelek w Exelu.

 

W naszej pracy nie udowadniamy że znamy się na wszystkim , bo fizyczne jest to niemożliwe , jak możemy się znać od igieł poprzez talerze a na obrabiarkach numerycznych kończąc ?? na tym ma się znać klient a my mamy tak ustawić i ułatwić sprawdzenie aby było ono jak najbardziej pełne . 

Pozostajemy z klientami w kontakcie on-line , jesteśmy wstanie przeprowadzić wizytację on-line , znamy język Chiński co ułatwia nam często poznanie intencji przedstawiciela fabryki .

 

 

Co oferujemy :

 

*  Inspekcja Przed Produkcją. Sprawdzenie podstawowe dostawcy

 

*  Inspekcja w Firmie u dostawcy, z dokumentacja zdjęciową 

 

*  Ustalenie na piśmie w języku Chińskim zamówienia. Tylko takie jest akceptowane w razie problemów

 

*  Inspekcja w Trakcie Produkcji  na życzenie klienta , dokumentacja zdjęciowa i wideo 

 

*  Inspekcja Przed Wysyłką Towaru oraz przed końcową zapłata za towar, dokumentacja zdjęciowa

 

*  Pomoc w wyszukaniu najlepszej opcji wysyłki, przekazujemy bezpośrednio kontakt do Agenta 

 

*  Nadzór Załadunku Kontenera i zaplombowanie  kontenera.

 

*  Dostarczenie dokumentów eksportowych

 

 

 

Najpopularniejsze kategorie

 • Odzież
  męska
 • Odzież
  damska
 • Torebki
 • Obuwie
  damskie
 • Obuwie
  męskie
 • Zabawki
 • Zegarki
 • Społeczność TaoBaoPolska - baza wiedzy

Zaufani spedytorzy